TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 -, 440 V 65 A - 440 V AC 50/60 Hz coil
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 120mm |
| Length | 122mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Number of Poles | 3 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LC1 |
| Width | 55mm |
| RoHS | Compliant |