TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - 440 V 80 A - 100 VAC 50/60 Hz coil
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 130mm |
| Length | 127mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Number of Poles | 3 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LC1 |
| Width | 85mm |
| RoHS | Compliant |