TeSys D contactor - 4P(4 NO) - AC-1 - 440 V 60 A - 24 VAC 50/60 Hz coil
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Coil Voltage (AC) | 24V |
| Depth | 120mm |
| Length | 122mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Number of Poles | 4 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LC1 |
| Width | 70mm |
| RoHS | Compliant |