Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Schurter 0035.0668 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Contact Plating | Tin |
| Current | 10mA |
| Current Rating | 10mA |
| Length | 25.3mm |
| Luminous Intensity | 8mcd |
| Mount | Panel |
| Package Quantity | 50 |
| Ratings | IP67 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LFM |
| Termination | Solder |
| Voltage | 24V |
| Voltage Rating | 24V |
| Weight | 0.126986oz |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Schurter 0035.0668 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
