Fuse 1.6A 125V Fast Acting 2-Pin T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 1.6A |
| Type | Subminiature |
| Voltage Rating | 125V |
| Acting | Fast |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Number of Terminals | 2 |
| Typical Melting I2t | 0.6A²s |
| RoHS Version | 2002/95/EC |