Search Results for "LNX2V392MSEH"
Filters
LNX2V392MSEH
Nichicon
Cap Aluminum Lytic 3900uF 350V 20% (76.2 X 90mm) Screw Terminal 12200mA 20000h 85°C Bulk
Datasheet
Clamp Mount
Active
Capacitance:
3.9mF
Package/Case:
Radial
Diameter:
76.2mm
Features:
General Purpose
LNX2V392MSEHBB
Nichicon
Datasheet
Clamp Mount
Active
Capacitance:
3900uF
Voltage:
350VDC
Tolerance:
20%
Negative Capacitance Tolerance:
-20
%
LNX2V392MSEHBN
3900uF
Voltage:
350VDC
Tolerance:
20%