Search Results for "MIC37301-2.5YME"
Filters
MIC37301-2.5YME
Microchip
2.5V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.55V DROPOUT, PDSO8
Datasheet
HLSOP,
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
R-PDSO-G8
Width:
3.94
MIC37301-2.5YME-TR
Microchip
IC REG LDO 2.5V 3A 8SOIC
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
SOIC
Dropout Voltage:
300mV
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
6V