Search Results for "MIC39300-2.8BU"
Filters
MIC39300-2.8BU
Microchip
IC REG LINEAR 2.8V 3A TO263-3
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-263-4
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
MIC39300-2.8BUTR
Microchip
2.8V 3A Positive Fixed Regulator, TO-263-4 Surface Mount
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-263-4
Dropout Voltage:
385mV
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C