Search Results for "MIC5208-3.8YMM"
Filters
MIC5208-3.8YMM
Microchip
IC REG LDO DUAL 50MA 3.8V 8-MSOP
Datasheet
MSOP-8
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
R-PDSO-G8
Width:
2.97
MIC5208-3.8YMM-TR
Microchip
8-Pin Dual Linear Voltage Regulator, 3.8V, 0.05A, 125°C, MSOP-8