Search Results for "UCY2C331MHD6"
Filters
UCY2C331MHD6
Nichicon
330uF 160V Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
330uF
Package/Case:
Radial
Dissipation Factor:
0.2%
Height - Seated (Max):
1.043inch
Distributor
Stock
300+
TME
0
UCY2C331MHD6TN
Nichicon
Datasheet
Through Hole
Active
Capacitance:
330uF
Package/Case:
Radial
Diameter:
18mm
Dissipation Factor:
0.2%