
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 47V 250W
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 274pF |
| Clamping Voltage | 67.8V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Surge Current | 4.42A |
| Number of Channels | 1 |
| Package Quantity | 1500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Power | 250W |
| Polarity | Unidirectional |
| RoHS Compliant | No |
| Series | ZS |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Not Compliant |
