Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 30A 415VAC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Hydraulic Magnetic |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage Rating | 415VAC |
| Current Rating | 30A |
| Trip Time | 2s to 20s |
| Actuator Type | Handle |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Terminal Design | Stud |
| Mounting | Panel Mount |
| Number of Terminals | 6 |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |