Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Sharp GP2Y0A51SK0F datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Operating Supply Current | 22mA |
| Output Type | Analog |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Sensing Distance | 15cm |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for Sharp GP2Y0A51SK0F to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
