Standard SRAM, 8KX8, 100ns, CMOS, PDSO28, 0.450 INCH, LEAD FREE, PLASTIC, SOP-28
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Access Time | 100ns |
| Package/Case | SOP |
| Frequency | 100GHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Memory Size | 64Kb |
| Memory Type | Volatile, , SRAM |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |