
Adjustable Positive Standard Regulator, 1.5V Min, 30V Max, PSFM4, FULL PACK-4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-220 |
| Min Input Voltage | 4.5V |
| Max Operating Temperature | 80°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 30V |
| Output Voltage Accuracy | 2% |
| Polarity | Positive |
| Power Dissipation | 15W |
| Quiescent Current | 7mA |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |
