Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Shenzhen Sunlord Electronics HZ1608U102TF technical specifications.
| Maximum DC Current | 0.1A |
| Type | Multi-Layer |
| Impedance | 1KOhm |
| Case Size | 0603 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 1.6Ohm |
| Tolerance | 25% |
| Height | 0.95mm |
| Product Length | 1.75mm |
| Product Depth | 0.95mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |