Bridge Rectifiers VRM=800 IFSM=120
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Shindengen D10XB80-4100 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | S |
| Height | 15mm |
| Length | 25mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Max Reverse Leakage Current | 10uA |
| Max Surge Current | 120A |
| Package Quantity | 50 |
| Width | 4.6mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Shindengen D10XB80-4100 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.