Bridge Rectifiers VRM=600 IFSM=150
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | S |
| Height | 15mm |
| Length | 25mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Max Reverse Leakage Current | 10uA |
| Max Surge Current | 150A |
| Package Quantity | 50 |
| Width | 4.6mm |
| RoHS | Compliant |