Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Sick IQ10-03BPSKW2S datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Body Material | Plastic |
| Package/Case | Module |
| Depth | 10.3mm |
| Length | 28mm |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Flush |
| Operating Supply Voltage | 30V |
| Ratings | IP68, IP67 |
| Response Frequency | 2kHz |
| Sensing Method | Inductive |
| Switching Current | 200mA |
| Termination | Cable Leads |
| Width | 16mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Sick IQ10-03BPSKW2S to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
