Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Sick WTB12-3P2431 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Output Configuration | Dark-On |
| Output Type | PNP |
| Ratings | IP66, IP69 |
| Response Time | 330us |
| Sensing Distance | 350mm |
| Sensing Method | Optical |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Sick WTB12-3P2431 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
