
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 100 |
| Contact Current Rating | 315A |
| Depth | 124mm |
| Length | 106mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Series | 3RB |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | 3P |
| Width | 70mm |
| RoHS | Compliant |