Sitime SIT1552AI-J1-D14-32.768 technical specifications.
| Output Frequency | 32.768kHz |
| Supply Voltage Min | 1.5V |
| Supply Voltage Max | 3.63V |
| Core Supply Current Typ | 0.99µA |
| Core Supply Current Max | 1.52µA |
| Startup Time Typ | 180ms |
| Startup Time Max | 380ms |
| Power Supply Ramp Max | 100ms |
| Period Jitter Typ | 35ns RMS |
| Long Term Jitter Max | 2.5µspp |
| First Year Frequency Aging | ±1.0ppm |
| Frequency Stability vs Voltage | ±1.5ppm |
| Output Duty Cycle | 48 to 52% |
| LVCMOS Rise/Fall Time Max | 200ns |
| HBM ESD Protection | 3000V |
| Storage Temperature Range | -65 to 150°C |