Sitime SIT1552AI-JE-D14-32.768 technical specifications.
| Output Frequency | 32.768kHz |
| Frequency Stability Over Temperature | ±5 to ±20ppm |
| Frequency Stability vs Voltage | ±1.5ppm |
| First Year Frequency Aging | ±1.0ppm |
| Operating Supply Voltage | 1.5 to 3.63V |
| Core Supply Current | 0.99 typµA |
| Core Supply Current | 1.52 maxµA |
| Start-up Time | 180 typms |
| Start-up Time | 300 maxms |
| Operating Temperature Range | -40 to 85°C |
| Output Clock Duty Cycle | 48 to 52% |
| LVCMOS Rise/Fall Time | 100 typns |
| HBM ESD Protection | 3000V |
| Package Size | 1.5 x 0.8mm |