Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Sonitron SMAT-13-S datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Product Height (mm) | 6.5 |
| Maximum Resonant Frequency | 5000Hz |
| Frequency Range | 800 to 5000Hz |
| Min Operating Supply Voltage | 0Vp-p |
| Typical Operating Supply Voltage | 10Vp-p |
| Max Operating Supply Voltage | 30Vp-p |
| Type | Transducer |
| Termination Method | Solder Pad |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Cage Code | B1327 |
| EU RoHS | Yes with Exemption |
| HTS Code | 8531809041 |
| Schedule B | 8531800040 |
| ECCN | EAR99 |
| RoHS Versions | 2011/65/EU, 2015/863 |
Download the complete datasheet for Sonitron SMAT-13-S to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.