
This 4Gb SLC NAND flash memory operates at 1.8V with a minimum supply voltage of 1.7V. It features an access time of 25us and a memory density of 8b. The device is packaged in a BGA-63 package and is suitable for use in temperatures ranging from -40°C to 85°C. It is also RoHS compliant and lead free.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Spansion S34MS04G100BHI000 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Access Time | 25us |
| Address Bus Width | 30b |
| Package/Case | BGA |
| Density | 8b |
| Interface | Parallel |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Max Supply Voltage | 1.95V |
| Memory Size | 4Gb |
| Memory Type | NAND, FLASH, SLC NAND, |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Supply Voltage | 1.7V |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |
| Packaging | Tray |
| Page Size | 2KB |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Spansion S34MS04G100BHI000 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
