Trimmer / Variable Capacitors
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Sprague-Goodman GKU60020 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Dielectric Material | Ceramic |
| Features | General Purpose |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 125 |
| Packaging | Bulk |
| Series | GKU |
| Voltage Rating | 100V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Sprague-Goodman GKU60020 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.