Trimmer / Variable Capacitors 4.5-20pF 25V TRIMCAP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 0.00000000002F |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height | 0.071inch |
| Length | 0.18inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | SURFTRIM® GKY |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.13inch |
| RoHS | Compliant |