Sumida CDRH105RNP-821NC technical specifications.
| Package/Case | Nonstandard |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 1.768R |
| Depth | 10.3mm |
| Height | 5.1mm |
| Inductance | 820uH |
| Length | 10.5mm |
| Max DC Current | 480mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Saturation Current | 500mA |
| Series | CDRH105R |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100kHz |
| Tolerance | 30% |
| Weight | 0.063493oz |
| Width | 10.3mm |