
Inductor Power Shielded Drum Core 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 7.8A 0.013Ohm DCR Automotive T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Core Material | Ferrite |
| Height | 8mm |
| Inductance | 4.7uH |
| Length | 12.3mm |
| Max DC Current | 7.8A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Package Quantity | 500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CDRH |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100kHz |
| Tolerance | 30% |
| Width | 12.3mm |
| RoHS | Compliant |
