Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sumida CDRH3D16NP-330NC technical specifications.
| Package/Case | Nonstandard |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 675mR |
| Depth | 4mm |
| Height | 1.8mm |
| Inductance | 33uH |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 4mm |
| Max DC Current | 320mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CDRH3D16 |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100kHz |
| Tolerance | 30% |
| Width | 4mm |