Sumida UU10LFNP-B513 technical specifications.
| Depth | 17mm |
| Height | 23mm |
| Inductance | 51mH |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead/Base Style | Pin |
| Length | 18.5mm |
| Max Current Rating | 150mA |