Susumu HPL0603-3N9 technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Package/Case | 0201 |
| DC Resistance (DCR) | 800mR |
| Inductance | 3.9nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 7GHz |
| Series | HPL |
| Shielding | Unshielded |
| Test Frequency | 500MHz |