Susumu HPL0603-8N2 technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Package/Case | 0201 |
| DC Resistance (DCR) | 1.8R |
| Inductance | 8.2nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 5GHz |
| Series | HPL |
| Shielding | Unshielded |
| Test Frequency | 500MHz |
| Tolerance | 5% |