The RL3264R-R082-F is a 0.082 Ohm fixed resistor from Susumu, featuring a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. It has a package length of 6.4 mm, a package width of 3.2 mm, and a package height of 0.5 mm. This SMT resistor is part of the RL series and has a tolerance of 1%. It is suitable for use in general applications.