SAW Filter Band Pass 906MHz 3.7dB 50Ohm SMD 6 Pin T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Band Pass |
| Typical Center Frequency | 906MHz |
| Load Impedance | 50Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Insertion Loss | 3.7dB |
| Number of Terminals | 6 |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |