This ferrite chip has an impedance of 2K and a tolerance of 30%. It measures 1810 in case size and has a height of 2.8mm. The product length is 4.9mm and the product depth is 2.8mm. The operating temperature range is from -40C to 85C.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Power Chip |
| Impedance | 2KOhm |
| Case Size | 1810 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | 30% |
| Height | 2.8mm |
| Product Length | 4.9mm |
| Product Depth | 2.8mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |