
Ind RF Shielded Wirewound 10uH 10% 7.9MHz 45Q-Factor 510mA AXL Ammo Pack
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Inductance | 10uH |
| Lead/Base Style | Axial |
| Length | 10mm |
| Max DC Current | 510mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 0.9R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 10% |
| RoHS | Compliant |