EMI Feedthrough Filters 16A 470nF DC Filter -Class Y4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 470nF |
| Current Rating | 16A |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 4 |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 130V |
| RoHS | Compliant |