EMI Feedthrough Filters 16A 140nH DC Filter -Class Y4
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 100nF |
| Current | 16A |
| DC Resistance (DCR) | 8mR |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.701inch |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Series | FFD |
| Voltage | 130V |
| RoHS | Compliant |