
SPLD PAL Family 25MHz 5V 20-Pin CDIP Tube
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Texas Instruments PAL16R4AMJB datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | CDIP |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for Texas Instruments PAL16R4AMJB to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
