Toko Denshi LL2012-FHL5N6S technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Core Material | Ceramic |
| DC Current | 300mA |
| DC Resistance (DCR) | 150mR |
| Depth | 1.45mm |
| Height | 0.8mm |
| Inductance | 5.6nH |
| Length | 2.2mm |
| Max DC Current | 300mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 2.8GHz |
| Series | LL2012-FHL |
| Test Frequency | 100MHz |