Toko Denshi LL2012-FHLR22J technical specifications.
| Package/Case | 0805 |
| Core Material | Ceramic |
| DC Current | 200mA |
| DC Resistance (DCR) | 3R |
| Depth | 1.45mm |
| Height | 1.5mm |
| Inductance | 220nH |
| Length | 2.2mm |
| Max DC Current | 200mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 360MHz |
| Series | LL2012-FHL |
| Test Frequency | 50MHz |
| Tolerance | 5% |