Mosfet P-ch 180V 10A TO-3PN
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Continuous Drain Current (ID) | 10A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 180V |
| Input Capacitance | 1.3nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Power Dissipation | 120W |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |