Trans MOSFET N-CH Si 500V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-3PN
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Continuous Drain Current (ID) | 10A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500V |
| Input Capacitance | 1.2nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Power Dissipation | 125W |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Rds On Max | 1R |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |