Trans MOSFET N-CH Si 450V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220SIS
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-220-3 |
| Continuous Drain Current (ID) | 10A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 450V |
| Input Capacitance | 1.05nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Power Dissipation | 40W |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging | Bulk |
| Rds On Max | 680mR |
| RoHS | Compliant |