Trans IGBT Chip N-CH 1200V 25A 200000mW 3-Pin(3+Tab) TO-3PL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 1.2kV |
| Collector-emitter Voltage-Max | 2.7V |
| Input Type | STANDARD |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Collector Current | 25A |
| Max Power Dissipation | 200W |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |