Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Toshiba GT60J323(Q) datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 600V |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Collector Current | 60A |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for Toshiba GT60J323(Q) to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
