Res Carbon Film Trimmer 20K Ohm 30% 0.07W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 11.8mm) Pin Thru-Hole Bag
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 11.8mm |
| Length | 10.3mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Packaging | Bag |
| Resistance | 20kR |
| RoHS Compliant | Yes |
| Technology | CARBON FILM |
| Termination | Pin |
| Tolerance | 30% |
| RoHS | Compliant |