Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.95 X 8.13mm) Lead Wire Box
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 4.95mm |
| Length | 33.53mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Number of Turns | 22 |
| Packaging | Box |
| Resistance | 2kR |
| RoHS Compliant | No |
| Technology | CERMET |
| Termination | Lead Wire |
| Tolerance | 10% |
| RoHS | Not Compliant |