This is a fixed inductor with a type of RF and a technology of multi-layer. It has a core material of ferrite and an inductance of 33uH with a tolerance of 10%. The inductance test frequency is 400K and the maximum DC current is 0.005A. The maximum saturation current is also 0.005A and the maximum DC resistance is 1.05 ohms. The minimum quality factor is 50 and the minimum self resonant frequency is 15M. It has a case size of 1206 and dimensions of 3.4mm in length, 1.3mm in height, and 1.8mm in depth. The operating temperature range is from -40 to 125 degrees Celsius.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF |
| Technology | Multi-Layer |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 33uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 400KHz |
| Maximum DC Current | 0.005A |
| Maximum Saturation Current | 0.005A |
| Max DC Resistance | 1.05Ohm |
| Minimum Quality Factor | 50 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 15MHz |
| Case Size | 1206 |
| Product Length | 3.4mm |
| Height | 1.3mm |
| Product Depth | 1.8mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |